İptal, İade ve Değişim Koşulları

İade ve Değişim Hakkı

Web sitemiz üzerinden satışı yapılan tüm ürünler için “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği” geçerlidir ve kanundaki tüm hükümler uygulanmaktadır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması takdirinde işlemlerin derhal tamamlanmasını sağlayacaktır:

İade edeceğiniz ürüne ilişkin web sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizden herhangi bir iletişim kanalı ile bizimle irtibata geçmeniz ve talepte bulunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde gönderilen ürünler müşteriye geri gönderilecektir.

Online mağazamızdan sipariş verdiğiniz her ürünün üzerinde, denemenize engel olmayacak şekilde mühürlenmiş özel bir etiket bulunmaktadır. İadenizin sağlanabilmesi adına bu etiketi koparmadan veya tahrip etmeden muhafaza etmeniz gerekmektedir.

Aldığınız ürün/ürünleri, teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde, orjinal kutusuyla, fatura kopyası ve arka yüzündeki iade formunu doldurarak, kolayca iade edebilirsiniz. İadeniz, talebinizin ve ardından iade edilen ürün/ürünler firmamıza ulaştıktan sonra en geç iki gün içinde ilgili birimler tarafından incelenip, sonuçlanır. İadesi onaylanan ürünlerin iadesi 3 iş günü içinde tarafımızca gerçekleştirilir. Bundan sonraki süreç ise tamamen bankanıza aittir. Taksitli siparişlere ait iadeler, bankanız tarafından kredi kartınıza yine taksitli olarak yansıtılır.

İade süresi dolan, faturasız, etiketsiz, kullanılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş yada hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi onaylanmamakla birlikte karşı ödemeli kargo ile sizlere geri gönderilecektir.

Cayma hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ‘nin 8. Maddesine göre, müşteri, “Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 7 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

TOP